Boże Ciało 2018

MOD_ADD_CONTENT

31.05.2018 uroczystość Bożego Ciała

"Bądźże pozdrowiona Hostio Żywa..." ta bardzo znana pieśń eucharystyczna rozpoczęła procesję z Najświętszym Sakramentem ulicami Gródka .Procesję poprzedzał krzyż , chorągwie i sztandary,dzieci sypiące kwiaty .Pod baldachimem  był niesiony uroczyście przez księdza Stanisława  Najświętszy Sakrament .Obok szli ministranci , następnie chór oraz wierni. Trasa rozpoczynała się od Kościoła-wzdłuż parku otaczając go i wracając z powrotem. Po drodze były czytane fragmenty z ewangelii przy 4 ołtarzach,które były pięknie przygotowane. Pogoda bardzo dopisała.Na zakończenie dzieci sypiące kwiaty obsypały pięknymi kwiatami  Monstrancję z Najświętszym Sakramentem podczas błogoslawieństwa. Na zakończenie wszyscy łamali gałązki brzózek i rozchdzili się do domu.